Поради Європейської насіннєвої асоціації щодо безпечного використання протруєного насіння

При використанні протруєного насіння необхідно дотримуватися застережних заходів для вашої власної безпеки та захисту навколишнього середовища. На цій сторінці Ви знайдете більш детальну інформацію про ці застережні заходи. Для ознайомлення з інформацією на вашій рідній мові див. документ “Поради щодо безпечного використання протруєного насіння” (завантажте документ “Поради щодо безпечного використання протруєного насіння” внизу).

Загальні положення

Не використовувати протруєне насіння на корм тваринам, для вторинної переробки та не вживати у їжу. Берегти від дітей, а також домашніх та диких тварин. Слід обережно поводитись з мішками з насінням. При роботі з протруєним насінням та подальшому очищенні обладнання носити відповідні захисні засоби, уникати контакту зі шкірою та дихальними шляхами. Руки та відкриті частини тіла обов’язково мити перед їдою та після роботи. Обов’язково прибирати насіння, що розсипалося. Не засмічувати протруєним насінням поверхневі води.

Перед сівбою

Запобігати поширенню пилу при відкриванні мішків з насінням та при завантаженні й очищенні сівалки. Уникати потрапляння пилу з мішка з насінням у сівалку. Не проводити додаткового протруєння цього насіння іншими препаратами.

Під час сівби

При проведенні сівби із використанням пневматичного обладнання потік пилу від насіння направляти ближче до поверхні землі або безпосередньо в ґрунт за допомогою додаткових дефлекторів. При посіві дотримуватись рекомендованих норм висіву. Для забезпечення безпеки птахів та ссавців протруєне насіння треба загортати землею та слідкувати за достатнім покриттям його ґрунтом також в кінці рядків.

Після сівби

Не лишати порожні мішки та рештки насіння у навколишньому середовищі. Знищувати їх відповідно до вимог місцевого законодавства. Залишки насіння повернути в оригінальні мішки для зберігання. Нe використовувати мішки з-під насіння з іншою метою.

Ці застережні заходи підготовлені Європейською насіннєвою асоціацією (www.euroseeds.org)

Застережні піктограми

 

 

Завантажити документ Поради щодо безпечного використання протруєного насіння